Акушер-гинеколог от Казанлък обяви гладна стачка

OFFNews 25 March 2019 в 12:42 2950 0
Акушер-гинеколог от Казанлък обяви гладна стачка

Снимка БГНЕС

Д-р Захари Стойчев

Акушер-гинеколог от Казанлък обяви тридневна гладна стачка заради ниското заплащане в здравеопазването, предаде Радио Стара Загора. 

"Причините за протеста са трагичното положение на здравеопазването в България. Професионалистите по здравни грижи работят почти на минимални заплати, санитарите ни работят абсолютно на минимална заплата. В момента е 560 лева. Току-що започващ работа лекар започва с 650 лева. Това е лекар, който е учил шест години", мотивира се лекарят сред БНР.

Ако не бъде чут, той ще удължи протеста си.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    Болниците не трябва да печелят от това, че лекуват късно, казва служебният министър Михаил Околийски