Близките на загиналите в мина "Ораново" все още чакат обезщетение, въпреки че от тогава минаха две години.
Припомняме, че на 16 юли след срутване на скална маса и кал в една от галериите загинаха четирима миньори. Телата на двама от тях бяха открити 18 дни по-късно.
През седмицата Окръжният съд потвърди, че виновни за трагедията няма. През 2007 г. в мината смъртта си намират и други четирима души - тогава виновни, според прокуратурата, също няма. Според експертизите пък има виновник - природата.
Преди две години собственикът на мината обещава да обезщети почернените семейства. Тогавашният управител вече не е на поста си, но ангажиментът остава.
Близки на загиналите обаче коментират пред Нова телевизия, че не са получили и стотинка. Единственото, което са направили от мината е да поемат само част от погребението. През 2007 г. на семействата на починалите са били изплатени по 50 000 лв.
Семейство Грънчарови пък са осъдили мината. Според решение на съда мина "Ораново" трябва да им изплати 30 000 лв. Пари не са им дадени, но пък им е предложен бартер - въглища за същата сума.



























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Излезе благотворителният календар на варненските пожарникари (галерия)
МФ публикува новия Бюджет'26 - осигуровките скачат от '27, повишават се МРЗ, майчинство, осигурителен доход
МФ публикува новия Бюджет'26 - осигуровките скачат от '27, повишават се МРЗ, майчинство, осигурителен доход
Съдът на ЕС не е издавал решение срещу влизането ни в еврозоната