
Захари Карабашлиев ще представи новия си роман „Рана“ на 2 ноември, като домакин на събитието ще е Младежкият театър „Николай Бинев“, съобщават издателите от „Сиела“.
В премиерата ще участват актрисата Теодора Духовникова, музикантите Мила Първанова (контрабас) и Калоян Георгиев (арфа). Авторът Захари Карабашлиев и проф. Пламен Дойнов ще говорят за книгата, а модератор на разговора ще е журналистът Бойко Василев.
Историята в „Рана“ проследява Сава – бежанец от Одринска Тракия след Балканските войни, който е студент по право в София, и Елиза – генералска дъщеря, талантлива пианистка, ученичка в последен клас на Музикалното училище. Любовта им е невинна и кратка — новата, голяма световна война ще прати младия идеалист в школа за запасни офицери, а през септември 1916-а ще го отведе на Добруджанския фронт, където съдбата го среща с мобилизиран румънски писател и четиригодишно сираче, разказват издателите.
По думите им романът е отзвук от болките на „една окрилена от идеализъм, но разкъсвана от безпощадни конфликти България, в която лични и национални рани са все още незараснали“.
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Съдят за тероризъм подпалвачите от Велико Търново и Сливен
Тръмп обяви, че няма да чака 50 дни за санкциите срещу Русия
Как се краде булка във Враца (ВИДЕО)
Гневни, младите лекари обявиха, че проблемите се замитат отново. Блокираха Орлов мост (допълва се)