Еми Барух представя книгата си „За евреите и други демони“ в „Гьоте институт“на 13 февруари.
Това е книга, която е необяснима и непобираща се в определения, смята Мария Касимова-Моасе. По думите ѝ авторката представя разказ, който е изумителен с честността и ефирността си. Той те повежда през мащабната картина на странстващия и страдащ еврейски народ, за да те приюти накрая в осиротялото сърце на едно пораснало момиче, загубило баща си, пише още Мария Касимова-Моасе.
„Това е странстваща книга, енциклопедична, поетична и ерудирана едновременно, която непрекъснато пресича граници и търси своята въображаема родина. Еми Барух е написала не само книгата за еврейството в България, а за съдбата на съвременния човек изобщо“, отбелязва по повод „За евреите и други демони“ Димитър Кенаров.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
24373
1
31.01 2024 в 19:28
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци