
Патриарх Неофит ще присъства на освещаването на новопостроения храм "Рождество Хритово" в столичния квартал „Младост”.
Църквата е изградена предимно със средства на дарители, сред които Столична община и правителството, а теренът от около 4 дка, е предоставен от Министерството на отбраната. Основният камък е положен на 5 юни 2011 г. - тогава това е първата неделя след Възнесение Господне, когато столичният квартал „Младост“ чества своя празник.
Църковното последование ще бъде извършено от Негово Преосвещенство Браницки еп. Григорий, викарий на Софийския митрополит, съобщиха от Светия синод.
Кметът и кандидатът за нов мандат Йорданка Фандъкова ще присъства на освещаване на храма, който се намира на ул. „Свето Преосвещение“ 1.
Следете новините ни в :


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
18.10 2015 в 14:57
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
18.10 2015 в 08:15
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Министърът на енергетиката: АЕЦ 'Козлодуй' не само работи на пълни обороти, но и изнася за милиони, напук на енергийната криза
Аз какво да направя?, попитал шофьорът, преди да свали от автобуса момчето със СОП
Милошев: Национален фонд ''Култура'' трябва да се реформира
Пирогов: Расте броят на пострадалите с тротинетки, в 30-50% от случаите има черепно-мозъчни травми
Тръмп забрани родилния туризъм
Зеленски е шести по доверие. Преди него са генералите му