Галъп: 40 % от избирателите са използвали преференцията

OFFNews 25 May 2014 в 16:09 4276 2
Галъп: 40 % от избирателите са използвали преференцията

Според екзитпол на "Галъп", до 14 ч. до урните са отишли 22,7 % от избирателите, съобщава БНР.

Активността е същата като европейските избори през 2009 г., коментира Димитър Ганев от "Галъп".

Според него, около 2 милиона и 500 хиляди души ще гласуват до края на деня.

Под 10 на сто е активността сред най-младите избиратели.

Близо 40 на сто от гласувалите декларират, че са се възползвали от преференциалния вот.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    С раздаване на пари раждаемост не се подобрява