Посланик Надежда Нейнски не е в Турция, което е безпрецедентно. Това съобщи Нова телевизия от Бурса, а МВнР потвърди информацията пред OFFNews.
Няколко дни преди вота посланик Нейнски бе привикана на инструктаж в Министерството на външните работи. От ведомството на Ради Найденов обявиха, че с нея е била обсъдена подготовката за изборите.
Премиерът Огнян Герджиков обаче обяви, че българският посланик ще се върне в Турция за вота.
"Надежда Нейнски е в България във връзка със служебните си задължения", казаха от МВнР пред OFFNews.
От министерството уточниха, че въпреки отсъствието на посланика ни в Анкара, посолството функциционира нормално и изборният ден е започнал спокойно.





























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
48260
5
26.03 2017 в 13:24
wayOff, не сме го изтегли, а са го отзовали за консултации.
Без посланик там българското правителство прекратява някои процедури в комуникацията между двете страни, като те могат да бъдат възобновени(възможни) с изпращането на акредитирания посланик отново.
И посланик се пише с само с едно н.
48260
4
26.03 2017 в 13:18
Зарежете я надка.
Тва е дипломатическа нота към Турция. България е изтеглила посланика си там, точно по време на изборите, защото Турция се опитва да се меси в нашите избори.
Преди да пишете и коментирате глупости се обърнете към някой пенсиониран дипломат да ви светне какви нива на безкнижна и декларативна дипломация има.
Няма значка, кой щеше да бъде посланик там в този момент и дали има любовник! Това е санкция на българското правителство.
Дръжте се малко по-отговорно към читателите си.
блъсковският стил на писане няма да ви донесе нищо добро.
22008
1
26.03 2017 в 09:36
Без вода в части от София утре
''Реликва от Студената война''. САЩ да излезе от НАТО, предлага републикански конгресмен
''Зелено движение'' предлага намаляване на възрастта за гласуване от 18 на 16 години
Демократите спечелиха кметското място в Маями за първи път от 28 години
''Остават 20 метра до финала''. Борисов щял да реши за оставката на кабинета след влизането в еврозоната