Втори ден в област Русе е в сила бедствено положение заради Африканската чума по свинете.
Умъртвяването на животните в село Николово продължава. В свинефермата там има 17 хил. прасета, до вчера бяха убити по-малко от 1000. Това е и една от причините за обявяване на бедствено положение.
Българската агенция по безопасност на храните днес ще обяви мерките, които предприема. При обявяване на бедствено положение всички правомощия се прехвърлят от съответната област към БАБХ.
В Плевен се събира областната епизоотична комисия.
До обявяването на бедствено положение в Русенско се стигна заради трите огнища на болестта в региона – в частни стопанства в селата Пет Кладенци и Ценово, и в свинекомплекса в село Николово.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец