По-високи цени на парното от 1 юли предвижда Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР). Най-голямо увеличение се планира за София - с 22 процента.
Повишение с 15 до 18 на сто се предлага за Бургас, Враца и Разград.
Общественото обсъждане на доклада с новите цени ще е утре.
За Велико Търново се предвижда поскъпване на парното с 9 процента, за Варна - с 8, а за Плевен - с 3 на сто.
Така евтиното топло след намалението на цената на природния газ по договора с Газпром с над 40 процента продължи само два месеца - май и юни. Новите цени са на база на разчетите за прогнозната стойност на синьото гориво на международните борси и ще важат до 1 юли следващата година.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
6905
8
03.06 2020 в 19:28
7032
7
03.06 2020 в 19:22
21256
5
03.06 2020 в 17:01
15925
4
03.06 2020 в 16:42
15925
2
03.06 2020 в 16:02
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци