Финансовите министри от Г-7 ще проведат извънредна среща днес за съвместно освобождаване на количества от петролните резерви. Целта е да се овладее рязкото поскъпване на суровината на световните пазари, съобщава "Файненшъл таймс".
В началото на днешната търговия цените на петрола скочиха с повече от 25% до най-високите си нива от средата на 2022 г. насам и преминаха границата от 100 долара за барел.
Обсъжданата мярка предвижда освобождаването на количества от стратегическите запаси да бъде координирано от Международната агенция по енергетика.
Поне три държави от групата на най-развитите индустриални икономики в света, сред които и САЩ, вече са изразили подкрепа за подобна стъпка.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец