Полицията издирва "радиоактивен" крадец в София

Николаос Цитиридис 04 September 2012 в 11:33 2237 2
Снимка БГНЕС
Снимка БГНЕС

Столичните криминалисти издирват крадците на уред, който притежава вграден радиоактивен източник.

От МВР съобщиха, че криминалисти от СДВР разследват кражбата, станала на строителен обект на ул. "Коста Лулчев" в София. Сигналът е получен в столичната дирекция на полицията вчера около 15.00 часа. 

От полицията поясняват, че става въпрос за гама-дефектоскоп, съдържащ радиоактивен елемент с активност 10 Кюри. 

Ако уредът бъде разкапсулован, съществува голяма опасност от облъчване на околните. По описание на МВР той е с изцяло метален корпус, сребрист на цвят, с оловна защита и вграден радиоактивен източник, Г-образна дръжка и размери 25/10 см, тежи 5 килограма.

 

 

 

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    Болниците не трябва да печелят от това, че лекуват късно, казва служебният министър Михаил Околийски