Община Варна ще затвори за движение участъка, в който автомобил потъна почти целия под вода край магистрала "Хемус". Повод за решението стана публикувана в социалната мрежа снимка от залятата кола.
В района ще бъдат поставени обозначения, които да сигнализират на шофьорите за опасния участък.
Зам. кметът Христо Иванов обясни, че мястото е част от междинен път, обслужващ терените и сградите в двете зони над и под автомагистралата, но съоръжението под нея е водосток, а не път – то няма необходимите габарити и не отговаря на изискванията нито за път, нито за улица.
„Преминаването по водостока е нерегламентирано и той служи за отвеждане на дъждовните води. Затова общината ще постави пътни знаци, забраняващи движението на автомобили по него”, посочи Иванов.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец