Нови мерки срещу разпространението на COVID-19 въведе Италия от днес.
Затварят се магазини, молове, ресторанти и училища в провинциите Лацио, Ломбардия, Пиемонте, Венето и Емилия-Романя, които са класифицирани като "червени зони".
Засегнати са и столицата Рим, както и Милано. Хората ще могат да излизат от домовете си, за да отидат на работа, на лекар или по други съществени причини.
Мерките ще важат до католическия Великден, който тази година е на 4 април. След тази дата в страната ще бъде наложена втора национална карантина.
Премиерът на Италия Марио Драги предупреди за нова вълна на COVID-19.
През последните шест седмици новите случаи на коронавирус се увеличават, като достигат до над 25 000 души на ден.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец