Маскирани перничани стреляха и обраха мъж, но у човека имало само 10 лв. и телефон, който също е задигнат, съобщиха от полицията. Нападението се е случило на 7 ноември, час преди полунощ.
52-годишният перничанин е нападнат до жп спирка „Разпределителна“. Двама маскирани мъже в черни дрехи го заплашили с пистолет. Дори на няколко пъти стреляли за по-достоверно.
После пребили мъжа, но той успял да се обади в полицията.
Пострадалият е получил разкъсно-контузна рана, която е обработена и зашита в пернишката болница.
Извършителите на нападението на 18 и 23 години били открити за по-малко от 24 часа и арестувани. Двамата са познати на МВР. Ще останат в ареста за до 72 часа, предстои обаче съдът да се произнесе по исканата от прокуратурата мярка "задържане под стража".


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
47
1
10.11 2025 в 12:53
В 5 РПУ момичета бяха вързани за пейка едно денонощие, твърди майката на 21-годишния арестуван Николай
Захарова плаши ЕС, замразените руски милиарди са близо до Украйна
ГЕРБ изпратиха с аплодисменти Даниел Митов, дал сериозна заявка да стане държавник
Катастрофа с трамвай блокира движението в центъра на София
Мяра: Повече от 71% от българите подкрепят протестите