Маскирани перничани стреляха и обраха мъж, но у човека имало само 10 лв. и телефон, който също е задигнат, съобщиха от полицията. Нападението се е случило на 7 ноември, час преди полунощ.
52-годишният перничанин е нападнат до жп спирка „Разпределителна“. Двама маскирани мъже в черни дрехи го заплашили с пистолет. Дори на няколко пъти стреляли за по-достоверно.
После пребили мъжа, но той успял да се обади в полицията.
Пострадалият е получил разкъсно-контузна рана, която е обработена и зашита в пернишката болница.
Извършителите на нападението на 18 и 23 години били открити за по-малко от 24 часа и арестувани. Двамата са познати на МВР. Ще останат в ареста за до 72 часа, предстои обаче съдът да се произнесе по исканата от прокуратурата мярка "задържане под стража".
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
-1243
1
10.11 2025 в 12:53
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци