Огнище на COVID-19 е регистрирано в Център за настаняване от семеен тип в ямболското село Мамарчево. Заразени са 10 от 17 потребители, съобщи БНР.
Центровете са за хора с деменция и за хора с увреждания и се намират в сградата на бившата детска градина в селото, уточни директорът на РЗИ в Ямбол д-р Лиляна Генчева.
Тя съобщи, че от заразените четирима души са хоспитализирани, а трима са починали. Трима души се лекуват в дома. Един е положителният случай от хората от персонала, който обслужва и двата центъра.
И тримата починали са били с множество придружаващи заболявания.
В последната седмица заболеваемостта в цялата област рязко е спаднала и в момента е 170 на 100 хиляди души население.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец