Американското посолство дари оборудване на ВМА за 50 000 лева

OFFNews 05 November 2020 в 18:25 3086 1
Американското посолство дари оборудване на ВМА за 50 000 лева

Отделът за военно сътрудничество към Посолството на САЩ дари медицинско оборудване на Военномедицинската академия, за да помогне в борбата им срещу COVID-19. Това стана ясно от публикация на посолството във "Фейсбук". 

Дарението включва автоматичен анализатор за работа по ELISA-метод и консумативи и е част от Програмата за хуманитарна помощ на Европейското командване на САЩ. То възлиза на приблизително 50 000 лева.

Оборудването е прието от началника на ВМА генерал-майор проф. д-р Венцислав Мутафчийски и полк. доц. д-р Методи Кунчев, ръководител на Лабораторията по вирусология. 

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    Все повече руснаци напускат Крим. Фронтова линия с Камен Невенкин 24.06.2026