Върховният касационен съд ще реши до два месеца дали да бъде намалена присъдата на Георги Семерджиев, който блъсна и уби две млади жени при катастрофата на столичния булевард "Черни връх" през юли 2022 г.
Той бе осъден на 20 години затвор, а през април м.г. Апелативният съд в столицата потвърди присъдата му, припомня БТА. Семерджиев обжалва решението и поиска наказанието му да бъде намалено.
В края на септември м.г. ВКС заседава отново по казуса, но се наложи делото да бъде рестартирано, тъй като член на съдебния състав почина.
Съжалявам за случилото се и моля съда за по-малка присъда, каза Георги Семерджиев в последната си дума пред съда.
Според прокуратурата присъдата на Семерджиев е постановена правилно и законосъобразно и трябва да бъде потвърдена.


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
3935
4
31.01 2025 в 11:41
3168
3
31.01 2025 в 11:38
Да блъсне още някого, по възможност корумпирани магистрати или техни роднини.
3360
1
31.01 2025 в 11:12
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му