
Подсъдимият за катастрофата, при която на Великден миналата година загина журналистът Милен Цветков, Кристиан Николов е задрямал на волана, секунди преди инцидента. Това обяви пред Софийския градски съд приятелят на Николов и син на депутата от ГЕРБ Лъчезар Иванов Георги Иванов.
Георги е бил в колата при удара заедно с приятелката на Кристиян - Симона.
"Пътувах свлечен на предната седалка и си рових в телефона, когато видях с периферното си зрение, че светофарът е червен. Движихме се с около 70-80 км./ч. и имах чувството, че ускоряваме. Погледнах към Кристиан, той беше задрямал и главата му беше клюмнала", заяви Иванов.
Георги Иванов твърди, че преди инцидента тримата с Николов и Симона не са употребявали алкохол и наркотици, но разказа, че Кристиан не се чувствал добре сутринта преди инцидента.
Бягството си от местопроизшествието Иванов обясни с факта, че баща му не знаел за връщането му в България. Освен това не е видял дали Кристиан и Симона помагат на пострадалия.
Младежът разказа още, че Кристиан пиел чай за успокоение, защото много се притеснявал преди изпит. В напитката имало съставката CBD, която се извлича от конопа. Вечерта преди катастрофата Кристиан казал, че ще си приготви от този чай.
Георги се явил доброволно в полицията ден по-късно, но бил подложен на "психически натиск" с думите: "И ти ще влезеш в затвора, копеленце".
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
САЩ питат България бихме ли пратили войски в Украйна
Радев: Категорично против съм България да изпраща войски в Украйна
''Възрастен човек в стая, пълна с луди и екстремисти'' - коя е Алис Вайдел, лидерът на Алтернатива за Германия
Макрон и Зеленски обсъдиха гаранциите за сигурността на Украйна
Главният прокурор поиска имунитета на още 2 депутати - от ГЕРБ и ДПС - Ново начало