Земетресение с магнитуд 6.2 е регистрирано в Индонезия

OFFNews 03 July 2023 в 11:05 901 0
Сеизмограф, земетресение

Снимка БГНЕС

Сеизмограф

Земетресение с магнитуд 6,2 по скалата на Рихтер е регистрирано рано тази сутрин в индонезийската провинция Папуа, съобщи Националната агенция по геофизика, като добави, че няма потенциал за цунами.

Епицентърът на труса е бил на дълбочина 33 км. на сушата.

Земетресението е било силно усетено в Джаяпура, столицата на Папуа, каза говорителят на местната полиция Игнациус Бени Ади Прабово, добавяйки, че няма данни за щети или жертви.

Индонезия се намира в така наречения „Тихоокеански огнен пръстен“, силно сеизмично активна зона, където различни плочи на земната кора се срещат и създават голям брой земетресения и вулканична активност.

Това е вторият силен трус в страната за последните 3 дни.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    Все повече руснаци напускат Крим. Фронтова линия с Камен Невенкин 24.06.2026