Президентът на Украйна Володимир Зеленски одобри 40-дневна операция на Службата за сигурност на Украйна, чиято цел е да окаже натиск върху Русия и да я принуди да прекрати войната.
В публикация в платформата „Телеграм“ Зеленски съобщи, че е получил доклад от генерал-майор Евгений Хмара относно плана за използване на далекобойни и среден обсег средства за поразяване, както и за дейността на СБУ и на Центъра за специални операции „Алфа“ на фронта.
„Одобрих за службата 40-дневна операция за въздействие върху държавата агресор с цел да бъде принудена да прекрати войната“, написа украинският президент в социалната мрежа.
По думите му през последните месеци Службата за сигурност на Украйна (СБУ )е постигнала значителни успехи в защитата на украинските позиции, благодарение на ефективното използване на различни видове дронове.
Зеленски подчертава, че Центърът за специални операции „Алфа“ е сред водещите подразделения по нанасяне на загуби на руските сили и тяхната военна техника.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен