Заради режима на тока Мадуро уволни министъра на енергетиката

OFFNews 02 April 2019 в 07:01 2127 0
Заради режима на тока Мадуро уволни министъра на енергетиката

Президентът на Венецуела Николас Мадуро е уволнил министъра на енергетиката, съобщава БГНЕС.

Това се случва в момент, в който страната е парализирана от поредица от сериозни и продължителни прекъсвания на електрозахранването, които принудиха правителството да въведе режим на тока.

"Реших да назнача Игор Гавидия Леон, инженер с 25-годишен опит, който е имал много отговорности", заяви пред официалните медии президентът, след като уволни пенсионирания генерал Луис Мота Домингес, заемащ поста от август 2015 г.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    Все повече руснаци напускат Крим. Фронтова линия с Камен Невенкин 24.06.2026