Най-малко 20 кадети са загинали при самоубийствен атентат пред полицейска академия в столицата на Афганистан Кабул, съобщиха световните агенции.
Атентаторът е носел полицейска униформа, когато задействал взривното устройство.
Той влязъл в редиците на кадетите, които се връщали в академията след отпуск и чакали пред вратата на сградата, за да влязат.
По-рано днес кола бомба избухна в жилищен квартал в Кабул. Загинаха 15 души, а стотици бяха ранени.
При взрива са разрушени няколко сгради, а на мястото има 10-метров кратер.
Предполага се, че и двете нападения са извършени от талибани.
Следете новините ни в :


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец