Четирима полски туристи, заседнали в каньона Джѝпе в община Химара, Югозападна Албания, бяха спасени след 8-часова операция, съобщи Евронюз Албания, цитирана от БТА.
По информация на медията туристите са били заклещени в каньона от вчера около обяд, след като са паднали в пропаст, докато са минавали по стръмен терен. Единият от тях е получил фрактура.
След получен сигнал за помощ служители на полицейския участък в Дърмѝ, пожарникари от Химара, хеликоптер на албанските въоръжени сили и медицински екип са се отправили към мястото, където са били блокирани туристите. Алпинисти от Силите за бързо реагиране на Албания също са се включили в спасителната операция.
Туристите са изведени от мястото на два курса. При пристигането на спасителните екипи е била оказана първа медицинска помощ на пострадалия.
Албанските власти призовават да се избягва придвижване по трудни маршрути без специализирани водачи и без необходимата екипировка.
Следете новините ни в :















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Лекар от ''Александровска'' обяви гладна стачка
Лекар от ''Александровска'' обяви гладна стачка
Столтенберг: САЩ са силно зависими от съюзниците си в Европа
Такситата поискаха право на движение в бус лентите