Предстои нов рунд преговори за мир в Лондон - между Европа, Украйна и САЩ

OFFNews 21 април 2025 в 20:31 2593 0
Зеленски
Зеленски с Тръмп.

Тази сряда, 23 април, ще се проведе нов кръг от мирните преговори за Украйна с участието на представители на Украйна, Европа и САЩ. Това съобщи украинският президент Володимир Зеленски след разговор с британския министър-председател Киър Стармър.

„Още в сряда нашите представители ще работят в Лондон. Украйна, Обединеното кралство, Франция, Съединените щати. Готови сме да действаме и в бъдеще възможно най-конструктивно, за да постигнем безусловно прекратяване на огъня, последвано от осигуряване на установяването на истински и траен мир“, заяви президентът.

Той също така отбеляза, че безусловното прекратяване на огъня трябва да бъде първата стъпка към мира.

„Този Великден показа, че именно действията на Русия са причината за удължаването на войната“, подчерта Зеленски.

По думите на френския външен министър Жан-Ноел Баро следващият кръг от преговорите за прекратяване на войната в Украйна ще се проведе в Лондон следващата седмица. Той подчерта, че преговорите, които се проведоха в Париж, и следващата среща са доказателство, че Европа е получила място на масата за преговори.

Украинският министър на отбраната Рустем Умеров заяви пред представители на САЩ, че на тази среща може да бъде договорено решение за пълно и всеобхватно прекратяване на огъня.

Украинската делегация на предстоящите преговори ще включва, наред с други, ръководителя на президентската канцелария Андрий Ермак. Това съобщи сайтът за новини и анализи Суспилне, позовавайки се на източник от офиса на президента.

Също така за Лондон ще заминат министърът на отбраната Рустем Умеров и министърът на външните работи Андрий Сибига. В делегациите ще бъде включен и заместник-председателят на президентската администрация Павло Палиса.

Виж още за:
    Най-важното
    Всички новини
    Най-четени Най-нови
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    Няма коментари към тази новина !

     
    X

    ДА ПОГОВОРИМ ЗА ПАРИ: Тръмп и митата: Как промениха световната икономика? (епизод 3)