Първите шест бронирани зенитно-ракетни комплекси Stormer HVM са пристигнали в Украйна и вече участват в битки на бойното поле, съобщи Оперативно командване „Юг“ на украинската армия.
Британските "невидими" системи за противовъздушна отбрана Stormer HVM "виждат" вражеските щурмови самолети на разстояние до 18 км. Наричат ги невидими заради способността да насочват ракетите си към целта в полуавтоматичен режим. Това прави британската система за противовъздушна отбрана в буквалния смисъл на думата "невидима" за бордовите датчици за радиолокационно излъчване, с които са оборудвани хеликоптерите и самолетите на противника. Въоръжени с ракетите Starstreak, комплексите могат да поразяват ниско летящи самолети и хеликоптери.
При руското господство във въздуха офанзивата на Украйна в степните условия на Южна Украйна може да бъде трудна. И тук британските системи за противовъздушна отбрана могат поне частично да неутрализират това предимство на руснаците, още повече, че Stormer HVM могат да бъдат използвани и в мекия украински чернозем, сочат експерти.
Великобритания обяви за предоставянето на първите шест комплекса на Украйна на 21 юли.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
2945
3
07.08 2022 в 01:02
2878
2
25.07 2022 в 23:01
3300
1
25.07 2022 в 22:46
Денков иска от Радев да изясни позицията на правителството спрямо Украйна
Политико: Кабинетът на Радев е приятелски настроен към Кремъл, но бяга от открита конфронтация с Брюксел
Димитър Стоянов: България спира оръжието за Украйна
Демерджиев за Кандев: Очевидно има подготвен от по-напред политически ход
Демерджиев за Кандев: Очевидно има подготвен от по-напред политически ход
Демерджиев за Кандев: Очевидно има подготвен от по-напред политически ход
Любомир Дацов: Целият финансов свят знае накъде отиваме