
Стотици хиляди каталунци излязоха на протест с искане за независимост от Испания, съобщиха световните агенции.
Те се хванаха за ръце и образуваха жива верига по улиците на провинцията. Акцията беше организирана и в чест на Деня на Каталуня.
Живата верига премина покрай едни от най-известните места в Испания като катедралата Саграда Фамилия и стадион „Камп Ноу“ в Барселона.
Целта на организаторите на акцията беше да се съберат общо 400 000 души, за да може живата верига да премине по дължината на цялото средиземноморско крайбрежие на Каталуня.
Протестната акция на каталунците напомни така наречения Балтийски път. През август 1989 г. близо два милиона жители на Литва, Латвия и Естония образуваха 600-километрова жива верига, с която поискаха независимост от СССР.
Следете новините ни в :

























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
12.09 2013 в 13:34
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Властта е убедена, че руският Ил-76 е прелетял само с хуманитарна цел
Грешка при попълването на документи е спасила българка от смърт при наводнението в Непал
Мирчев: Копринков прави за Радев същото като Пеевски - завладява институции, служби, медии
Столична община представя бюджет от 1,543 млрд. евро за тази година
Мирчев: Заглушителят от Драгалевци е купен от българска фирма, държавата е знаела за него от години