Населението на Германия е било 82,8 млн. души в края на 2016 г., рекорд в историята на страната, предава БТА.
Причината е напливът на бежанци, съобщи днес Федералната статистическа служба, цитирана от ДПА. Агенцията отбелязва, че досегашният рекорд от 82,5 милиона души е датирал от 2002 г. Ако не беше бежанската вълна през 2016 г., когато пристигнаха около 750 000 души, населението на Германия е щяло да намалее, твърдят статистиците.
За да няма спад на населението, всяка жена в Германия би трябвало да ражда средно по 2,1 деца. Раждаемостта в страната обаче е далеч под този показател. Миналата година броят на починалите е превишил този на новородените с между 150 000 и 190 000. Естественият прираст през предходната 2015 г. е бил -188 000 човека. Началото на мрачната тенденция в Германия е поставено още през 1972 г., посочва Ройтерс. Броят на починалите общо за периода надвишава този на новородените с над 5 милиона.
Ройтерс отбелязва, че от началото на дълговата криза в еврозоната Германия привлича много мигранти не само от Близкия изток и Африка, но и от други европейски страни, като Гърция и Испания. Стабилният икономически ръст след 2010 г. и щедрата политика за насърчаване на раждаемостта от германските правителства през последните години доведоха до известно покачване на раждаемостта, но тя все още остава много по-малка от смъртността.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
18144
4
28.01 2017 в 08:57
13506
3
27.01 2017 в 14:32
По същото време, в държавите с отмиращи функции и огради по границите след 30-40 години ще останат само пенсионери на които няма да има кой да плаща пенсиите..
35235
2
27.01 2017 в 14:17
Поздрав!
31665
1
27.01 2017 в 14:01
В Европа си внасяме си внасяме предимно неграмотни мъже готови само да се размножават и да режат глави. Сигурен съм, че просперитета ни е в кърпа вързан. Да живее ЕС....
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие