Румънски лекари и лаборанти бяха арестувани заради източване на пари от здравната каса в страната, съобщи Дневник.
Полицията е арестувала 42-ма души, 19 от които лекари, за издаване на фиктивни талони за лабораторни изследвания на стойност повече от 500 000 евро. Органите на реда са направили и общо 44 обиска на жилища на заподозрени в източването на пари от Националната здравна каса в Румъния.
Лекарите издали около 14 000 фалшиви талона за изследвания, стойността на които се заплаща от Здравната каса. Медиците отчитали лабораторни анализи, които реално не са били извършвани, обясняват от прокуратурата. На лекарите и лаборантите са повдигнати обвинения за измама, фалшификация на документи, вземане и даване на подкупи.
Сред задържаните са и двама собственици на лаборатории, които правели изследвания с реактиви с изтекъл срок на годност и представяли фалшиви резултати в зависимост от заболяването.

























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Pornhub разкри руската братушка: Гледат основно трансджендър порно
Насилник крещял на жена си, докато я пребива: Аз казах ли ти, че ако ме излъжеш, ще те убия
''Зелено движение'' предлага намаляване на възрастта за гласуване от 18 на 16 години
''Зелено движение'' предлага намаляване на възрастта за гласуване от 18 на 16 години