ЦСКА пребори Спартак (Плевен) и е на 1/4 финал за Купата

OFFNews 27 октомври 2015 в 15:36 2025 0

Снимка Булфото/Георги Палейков

Столичният гранд ЦСКА победи Спартак (Плевен) с 2:0 като гост и се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България.

Преслав Йорданов даде преднина на "червените" в 24-ата минута. Той бе изведен на стрелкова позиция от Кирил Динчев. В 85-ата втори гол на Йорданов оформи крайното 2:0 и класира третодивизионния тим в следващия етап на турнира.

През първата част отборът на ЦСКА имаше превъзходство срещу играещия във втора дивизия отбор от Плевен, като пропуски направиха Преслав Йорданов и Момчил Цветанов.

Най-добрата възможност за Спартак бе в самия край на първото полувреме, като Васил Шопов пропусна.

През втората половина на мача нещата не се промениха много, като "червените" отново доминираха и изпуснаха няколко положения.

Преди минути завърши и мачът между Черно Море и Вихър (Строево). "Моряците" се класираха за четвъртфиналите, след като победиха с 5:0 четвъртодивизионния тим.