Рехав протест на "Възраждане" пред сградата на Народното събрание, бившия Партиен дом.
Демонстрацията започна в 10 часа, но към този час са се събрали малко под стотина души, няколко десетки.
Много от тях веят знамена на "Възраждане", български флагове, но тук-там се забелязва и руско знаме.
Протестът на "Продължаваме промяната" (ПП) е предвиден чак за 18:30, не се очаква сливане на двете събития.
Задният вход откъм бул. "Дондуков" е все така блокиран от униформени служители на МВР, а в района полицейското присъствие е все така засилено - както сутринта.
Точно в 16:39 часа ще се гласува петия вот на недоверие срещу кабинета "Желязков", внесен от ПП-ДБ с довод провал във вътрешната политика и правосъдието.
След 15 ч. се събраха малко повече хора и протестиращите блокираха движението край пл. „Княз Александър" откъм паркинга на депутатите.
В 16:30 организаторите на протеста заявиха пред събралите се, че ще направят опит да спрат депутатите да напуснат сградата след края на вота на недоверие.
Следете новините ни в :






















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
3905
6
18.09 2025 в 23:13
-1243
5
18.09 2025 в 17:40
3661
4
18.09 2025 в 16:49
2010
3
18.09 2025 в 16:28
-8795
2
18.09 2025 в 16:13
3168
1
18.09 2025 в 15:26
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци