Транспортният министър Ивайло Московски уволни шефа на ДАИ-София Кънчо Димитров.
Миналата седмица бяха арестувани 14 служители на ДАИ след сигнали за корупция при провеждането на шофьорските изпити. На шестима бяха повдигнати обвинения.
Министърът е уволнил и всички служители, за които има информация, че са извършвали неправомерни действия, посочиха от транспортното министерство.
Московски е наредил днес да се вземат спешни мерки за изготвяне на нова методология за избор на изпитните маршрути за кандидат-водачите, за да не могат изпитващите да дават на едни кандидат-шофьори по-лесни маршрути, отколкото на други.
Сред предприетите мерки е и автомобилите, в които се провеждат изпитите, да са оборудвани с техника, проследяваща движението и действията на курсиста и инструктора.
Предлага се също така представителите на автошколите да бъдат извадени от изпитните комисии.




























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
13000
6
25.01 2018 в 12:19
19780
5
13.06 2017 в 10:49
27061
2
12.06 2017 в 19:17
21919
1
12.06 2017 в 19:03
Адолф Хитлер спечели за пети път избори в Намибия
'Възраждане' се опитва да яхне антиправителствените протести
САЩ: Целият Донбас за Русия, Украйна иска среща Зеленски-Тръмп
Великобритания наложи санкции срещу ГРУ заради покушенията и убийството с Новичок
В 5 РПУ момичета бяха вързани за пейка едно денонощие, твърди майката на 21-годишния арестуван Николай