Реформаторският блок поиска оставките на всички виновни длъжностни лица в министерства, областни администрации и общините за незаконното застрояване по Черноморието.
Това стана ясно от брифинг в парламента на депутата от блока Димитър Делчев. От РБ констатират, че е налице "цялостен дългосрочен провал" на държавата в ангажимента й за опазване на Черноморието.
Повод за искането станаха последният случай с изливането на бетон върху дюни на къмпинг "Юг" и незаконният строеж в Природен парк „Странджа”, в Синеморец.
Те настояват най-вече за оставката на директора на "Национална служба за защита на природата" към Министерството на околната среда и водите инж. Михаил Михайлов, познат и като агент "Липа" в структурите на бившата Държавна сигурност.
РБ настояват още прокуратурата да се самосезира.
От Реформаторският блок очакват и скорошно публикуване на кадастралните карти на дюните, цифрова карта на защитените територии, както и да бъде завършена процедурата за одобряване на нова защитена територия в Корал.
Блокът планира да предложи и законодателни промени с цел защита на българските природни богатства.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
30.04 2015 в 13:51
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
30.04 2015 в 13:03
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
30.04 2015 в 12:55
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други
Андрей Гюров: ЦИК се опита да повтори Костинбродската афера
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни