Държавният глава Румен Радев проведе днес телефонен разговор с министър-председателя на Република Албания Еди Рама.
Двамата са обсъдили "европейската интеграция на страните от Западните Балкани и укрепването на стабилността в нашия регион".
Президентът Радев изрази "високата оценка на страната ни за европейския подход на Албания за ефективно зачитане и утвърждаване на правата на българското малцинство в страната".
Българският президент приветства "активния двустранен диалог, както и постигнатите от Албания успехи в процеса на европейска интеграция".
Румен Радев и Еди Рама са единодушни, че "затвърждаването на европейската перспектива за държавите от Западните Балкани е в интерес не само на нашия регион, а и на Европейския съюз и изисква неотклонна политическа воля за осъществяване на необходимите реформи".
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец