Премиерът Кирил Петков се срещна с извънредния и пълномощен посланик на Турция Айлин Секизкьок днес в Министерския съвет.
"Двустранните отношения и желанието за активното им бъдещо развитие като партньори и съюзници са били в центъра на разговора. Двете делегации са обсъдили възможностите за сътрудничество в икономически и инвестиционен план", съобщиха от пресцентъра на МС.
По време на срещата Петков е подчертал, че за България Турция винаги е била важен съсед и стратегически важен партньор.
Новото ни правителство "възнамерява да се фокусира особено в сферите, в които двустранното сътрудничество има нужда от допълнителен тласък: транспорт, търговия и иновации".
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
5010
2
04.01 2022 в 19:43
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск