"Имахме разговор сутринта с президента, на който той ми каза, че не можем да продължаваме така и аз си подадох оставката. И за да няма колебания в мен, публикувах съобщението си във фейсбук. Подписах молбата, входирах я, написах в интернет, след това излезе в медиите. Сигурно съм засегнал егото му".
Това заяви пред bTV Калоян Методиев - бившият шеф на кабинета на президента. На 21 септември, малко след като Методиев публикува във фейсбук решението си, от прессекретариата на "Дондуков" 2 изпратиха съобщение, в което се казва, че държавният глава е издал указ, с който освобождава шефа на кабинета си.
"Конкретният повод за оставката ми е празненство в Боровец относно преизбирането на Корнелия Нинова за лидер на БСП. Всеки сам решава къде и с кого да ходи и какви позиции да заема. Ако трябва да се изразя с метафора - между Правец и Боровец, аз категорично избирам Боровец", каза Методиев относно снимка, на която президентът е на една маса с Георги Гергов от БСП.
Бившият шеф на кабинета на Радев съобщи още, че не е обсъждал с президента, че ще ходи на празненството на Нинова. На 21 септември президентът го е извикал и го е попитал бил ли е на празненството, след което е заявил, че "не може да продължават така". Методиев добави, че е имал доста различия с държавния глава - промените в Конституцията, които Радев искал да прави без партиите, както и това, че Методиев искал повече млади хора в екипа и повече PR.
"Не може да правиш обръщения постоянно и за всичко. Обръщението на президента трябва да е рядкост, да отеква и да има резултат", категоричен е той и даде пример с днешното обръщение, в което Радев заяви, че налага вето на Изборния кодекс заради пречките за машинното гласуване.
Бившият шеф на кабинета обясни още, че видимата част от политиката е едва около 10%:
"Не виждаме самата политика, интригите, усилията, напрежението, достойните хора, които често остават анонимни, създателите и консуматорите. Консуматорите са много от едно правителство, което се е изчерпало, няма легитимност и продължава да стои на инат"
Той допълни, че подкрепя протеста и всички усилия за сваляне на кабинета, но трябва да се прави с разум, защото "няма да си отиде само Борисов, а една епоха". За Методиев обаче протестът вече не е съвсем автентичен.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
6316
3
29.09 2020 в 09:57
15372
2
28.09 2020 в 21:41
7767
1
28.09 2020 в 19:37
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие
Украйна ще нанася превантивни удари по обекти, които Русия използва за военни цели, заяви Зеленски
МРРБ обяви новите цени на винетките, влизат в сила от 1 август