Мая Манолова посети село Каравелово, община Карлово, което е едно от двете най-засегнати населени места в района от наводнението.
С помощта на местните структури на "Изправи се България" и хора от региона, лидерът на формацията установи от първа ръка мащабите на трагедията, съобщават от пресцентъра на партията.
Според Манолова причината за бедствието е некомпетентното и безотговорно управление на редица правителства назад във времето , защото непочистването на речните корита и безразборното изсичане на горите, допускането на десетки фирми, които ползват огромни количества дървесина и унищожават българската гора – всичко това води до подобни бедствия.
„12 години след Бисер институциите не са взели поука. Сега виждаме резултата. Ситуацията в Каравелово е повече от драматична“, коментира още тя във видео, излъчено на живо, лично от нея, в профила й в социалните мрежи. Акцентът в разговора й с хората са унищожените къщи и земеделски стопанства. Екипът на "Изправи се България" пое ангажимент да осигури вода и тежка техника, която да се включи в разчистването. Наред с това членове и симпатизанти на партията от региона се включват като доброволци.
Всички потърпевши се нуждаят от огромна помощ. Отец Рафаил показа на Мая Манолова най-пострадалата част от селото, като подчерта, че най-важно в момента е набавянето на храна и вода за хората, които са там.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
-667
1
03.09 2022 в 20:20
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други
Андрей Гюров: ЦИК се опита да повтори Костинбродската афера