Министерският съвет прие решение за откриване на консулство на България в Ел Салвадор, ръководено от почетно (нещатно) консулско длъжностно лице, със седалище в Сан Салвадор и с консулски окръг, обхващащ територията на страната, и за назначаване на Мигел Алехандро Гайегос Гарсия - гражданин на Ел Салвадор, за почетен консул.
България няма дипломатическо представителство в Ел Салвадор. Традиционно посланикът ни в Мексико е акредитиран и за Ел Салвадор. С назначаването на почетен консул в Ел Салвадор се създават нови възможности за по-нататъшно развитие и укрепване на българо-салвадорските отношения в интерес на двете страни, се казва в съобщението на МС.
Мигел Алехандро Гайегос Гарсия е уважавана личност в салвадорското общество с широки контакти на различни нива в бизнес средите и обществения живот на страната. Той има стабилен бизнес и възможности за изпълнение на функциите на почетен консул.
Очаква се почетният консул да допринесе за допълнително насърчаване на двустранните отношения в различни области от взаимен интерес като търговско-икономически връзки, културен обмен и други. Почетният консул ще оказва съдействие на български граждани в Ел Салвадор.
С друго решение МС ще предложи на президента да издаде указ за назначаване на извънредния и пълномощен посланик на България в Южна Африка и за извънреден и пълномощен посланик на страната ни в Република Мавриций със седалище в Претория, РЮА.
С предложението се цели да бъдат реализирани интересите на България за по-ефективно развитие и задълбочаване на двустранните отношения с Мавриций.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро
Москва удари Киевска област с Орешник, най-малко 4 жертви на руските атаки
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро