И в понеделник ще има "зелен билет" в София заради мръсния въздух. Столичната община въведе мярката преди 2 дни, заради проблема с фините прахови частици в столицата.
"Зеленият билет" е на стойност 1 лв. и важи за целия ден.
Паркирането в буферните паркинги на метрото също трети ден ще бъде безплатно за всички жители и гости на столицата.
„Зеленият билет“ е специален билет за градския транспорт, който се въвежда при високо замърсяване на въздуха. Целта му е да насърчи хората да оставят автомобилите си и да използват обществения транспорт.
Зеленият билет важи за всички линии на градския транспорт - автобуси, тролеи, трамваи, метро.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец