Зелен билет и безплатни буферни паркинги ще има в София и днес заради прогнозни данни на НИМХ за очаквания потенциал на замърсяване на въздуха с фини прахови частици (ФПЧ), съобщиха от Столична община.
Мярката се въвежда за втори път тази година за прогнозни данни и е в изпълнение на ангажимента на Столичната община да предприема превантивни действия, допълват от пресцентъра на общината.
Дни със зелен билет в София имаше и на 9 и 10 януари.
Зеленият билет е на стойност 1 лев и важи за цял ден, припомнят от общината. Той може да се купи от водачите на превозните средства, с валидация на банкова карта, онлайн чрез портала на Центъра за градска мобилност (ЦГМ) или от касите в града– на хартиен носител или като електронен билет, зареден в карта.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел