Пилотите майор Петко Димитров и старши лейтенант Венцислав Дункин, които загинаха при авиокатастрофата на "Граф Игнатиево" на 13 септември, са повишени посмъртно във военно звание.
Това става със заповед на министъра на отбраната Атанас Запрянов.
Майор Петко Димитров Димитров – началник на служба "Планиране и отчитане на летателната дейност" в отделение "Летателно-тактическа подготовка" на военно формирование 52090 - Долна Митрополия, е повишен във военно звание подполковник.
Старши лейтенант Венцислав Атанасов Дункин – младши експерт III степен в служба "Летателна, аварийно-спасителна и тренажорна подготовка" на отделение "Летателно-тактическа подготовка" във военно формирование 52090 – Долна Митрополия, е повишен във военно звание капитан.
Вчера Министерството на отбраната отдаде почит към загиналите военните пилоти с кратко видео, публикувано на страницата на ведомството във Фейсбук. Посланието беше: Орлите не умират - те отлитат.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец