Всички общински болници са застрашени от фалит догодина. 83 на сто от приходите на клиниките отиват за заплати, а минималната се увеличава, заяви председателят на Управителния съвет на Сдружението на общинските болници д-р Неделчо Тотев.
При фиксираните приходи на общинските лечебни заведения, чийто единствен източник е НЗОК, в най-малко 10 болници от Сдружението към момента Фонд трудови разходи е по-висок от приходите. При увеличението на минималната заплата от януари за заплати ще отидат 93%. Със 7% няма как да издържаш търговско дружество, обясни Тотев.
По думите му преструктуриране на болници означава на практика те да бъдат затворени.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
23158
1
14.12 2017 в 11:23
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци