Вандали са влезли в Центъра за деца с аутизъм в Плевен и са трошили стени и врати. Извършен е и опит за палеж.
Инцидентът е станал в нощта на 24 срещу 25 август, съобщиха от сдружение "Аутизъм днес".
Центърът се намира в сграда, предоставена от Община Плевен с решение на ОбС-Плевен, която се ремонтира от Фондация „Стъпка за невидимите деца на България“ и сдружение „Аутизъм днес“ само с помощта на дарения.
„Не можем да си позволим охранителна система за цялата сграда. Вандализмът е извършен в частта от сградата, в която няма СОТ", обясниха от сдружението.
Според специалисти вандалите са познавали добре сградата.
СОТ има в частта от сградата, в която са поставени строителните материали за ремонта.
От сдружението призовават плевенчани и всички, които могат, да помогнат да продължи изграждането на Центъра и децата с аутизъм в Плевен и региона да имат място, където да получават висококачествена терапевтична грижа и шанс за социално включване в обществото.






















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
17671
1
26.08 2018 в 20:11
Денков иска от Радев да изясни позицията на правителството спрямо Украйна
Политико: Кабинетът на Радев е приятелски настроен към Кремъл, но бяга от открита конфронтация с Брюксел
Димитър Стоянов: България спира оръжието за Украйна
Демерджиев за Кандев: Очевидно има подготвен от по-напред политически ход
Демерджиев за Кандев: Очевидно има подготвен от по-напред политически ход
Демерджиев за Кандев: Очевидно има подготвен от по-напред политически ход