В празничния 24 май електронните табла на столичния транспорт осъмнаха с поздрав от Центъра за градска мобилност, но с правописна грешка.
"Иронично, "Върви, нарЕде възродени" се появява на електронните табла, показващи интервали на движение от порядъка на 15-20 минути за основни градски линии, а правописната грешка само показва колко отговорно се следи работата на занимаващите се с информацията, достигаща до хилядите софиянци, колебаещи се дали да не послушат поета и да не "вървят", вместо да чакат", написаха администраторите на Фейсбук страницата "Спаси София".
Снимката е направена на спирка на автобусна линия № 64 в София.
По-късно от Столична община съобщиха за OFFNews, че грешката е отстранена. Надписът е престоял за много малко време сгрешен и своевременно е поправен.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
19709
2
24.05 2016 в 14:55
Можело е да оставят шапка за дарения, за да може неграмотника да се запише на курс по български език? Знае ли човек...
83938
1
24.05 2016 в 13:18
Срещу скромни 30 лева си я получвате обратно.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск