Столичният общински съвет решава днес за новите критерии за прием в общинските градини и ясли.
Промените засягат уседналостта на родителите и начина, по който се присъждат точки при класирането. До момента тежестта на постоянния адрес беше по-голяма.
Постоянен/настоящ адрес на един от родителите на територията на Столичната община, "чийто постоянен/настоящ не е променян към датата на класиране през последните над 3 г." ще носи 8 точки, ако не е променян през последните от 1 до 3 г. - 5 т., а през последната 1 г. - 3 т.
Създава се и нов критерий, според който децата, кандидатстващи в общинско заведение в район по постоянен или настоящ адрес, получават 1 бонус точка. Такава обаче ще взимат и децата, които живеят по постоянен или настоящ адрес в друго кметство на територията на същия район, в което няма работеща детска градина.
Предвижда се и отпадането на бонус точката от частна или общинска ясла при кандидатстването за първа градинска група.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
4057
2
12.03 2026 в 11:11
2000
1
12.03 2026 в 10:33
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му
Никола Цолов се запътва към Формула 1, пишат испански медии