От Зоопарк София към дивата природа днес ще отпътуват излюпени в пределите на зоологическата градина.
Младите птици се предоставят по проект "Живот за белошипата ветрушка" LIFE19 NAT/BG/001017 на "Зелени Балкани", според договор между Зоопарк София и Спасителен център за диви животни –Стара Загора. След като престоят няколко дни в Спасителния център за диви животни на организацията, те ще бъдат настанени в адаптационни волиери, откъдето ще бъдат освободени в природата.
Вече няколко години зоопарк София е партньор на "Зелени Балкани" в дейностите на организацията, свързани с подпомагане на популацията на белошипата ветрушка – вид, който допреди няколко години бе изчезнал от природата ни. Така, в небето на България ще летят белошипки ветрушки, излюпени в Зоопарк София, Спасителния център и колонията на вида в сакарското село Левка, както и предоставените от чешките зоопаркове Злин-Лесна, Прага и Ходонин.
Предаването на животните ще се състои в 11 часа пред волиерите на птиците.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец