Полицаи разбили погрешка домовете на пенсионери при спецакция срещу група за наркоразпространение в Бургас.
Акцията започнала рано сутринта. Служители на областното МВР и ГДБОП щурмували няколко апартамента в центъра на града, но погрешка изкъртили с таран и входните врати на поне две жилища на пенсионери.
"Служителите при влизане в адреса, за който са имали съдебно разрешение, не са могли да открият в първото помещение, за което са имали информация, издирваното лице, продължили са във второ, открили го чак в трето помещение", обясни зам. главният секретар на МВР Георги Арабаджиев.
По думите му от МВР са влезли в контакт с гражданите и са изпратени служители, които да възстановят нанесените щети.
"Гражданите приемат тази наша помощ, разбират ни и ни съдействат. По случая е назначена проверка, дотогава не мога да смятам дали колегите са действали професионално", каза още той.
При акцията бяха задържани 12 души в Бургас и 8 в София. Групата е действала в двата града.
Продължава събирането на доказателства, предстоят и разпити на свидетели.

























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
4845
2
28.11 2018 в 09:28
18329
1
28.11 2018 в 08:09
После питайте защо ги обиждат и им се смеят.
Адолф Хитлер спечели за пети път избори в Намибия
'Възраждане' се опитва да яхне антиправителствените протести
САЩ: Целият Донбас за Русия, Украйна иска среща Зеленски-Тръмп
Великобритания наложи санкции срещу ГРУ заради покушенията и убийството с Новичок
В 5 РПУ момичета бяха вързани за пейка едно денонощие, твърди майката на 21-годишния арестуван Николай
Емануил Йорданов: Ако аз бях министър, щях да разпоредя да бият онези, които палят и рушат
Захарова плаши ЕС, замразените руски милиарди са близо до Украйна