Над 100 общини изгасиха светлините за "Часът на земята"

OFFNews 30 March 2014 в 08:29 2651 0
Часът на земята

Снимка БГНЕС

Около 105 общини в страната се включиха в ежегодната "зелена" инициатива "Часът на земята", предаде "Дарик".

Точно в 20.30 ч. снощи стотици домакинства в цяла България изключиха осветлението си за един час, за да подкрепят опазването на природата и нейните ресурси.

Освен традиционните участници - Министерски съвет, Народното събрание, Общината и Народен театър, в акцията снощи се включиха и няколко министерства.

Тази година кампанията в България премина под мотото "Бъди герой, използвай силите си за природата", а нейното официално лиде е комикс героят Спайдърмен.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    Георги Пашов: Световното първенство оправдава очакванията, Мексико е голямата изненада на турнира