Аз какво да направя?, попитал шофьорът, преди да свали от автобуса момчето със СОП

OFFNews 07 август 2026 в 10:12 2613 3
Автобус

Снимка Архив

Шофьорът на автобус Георги Тодоров, който свали 17-годишно момче със специални образователни потребности и го остави на пътя при 37 градуса жега, не разбрал, че младежът е със СОП. 

„Казах, че картата му не е редовна – беше изтекла четири дни по-рано. Той ми заяви, че няма парички. Аз го попитах: „Аз какво трябва да направя?“, при което той слезе, оправда се Тодоров пред Нова тв. По думите му нямал никаква идея как е с ориентацията и дали е със специални потребности”, коментира водачът. 

Жена, която била в автобуса, поискала да плати билета на момчето, но то вече било свалено от рейса. Именно тя звъннала на бащата, че синът му е тръгнал пеша към Горна Митрополия. 

По пътя не го видях, разказа Юри Михайлов. Той търсил сина си и му звънял повече от два часа. Подал и сигнал в полицията. Така за случилото се разбира и кметът на Горна Митрополия Атанаска Василева. „Незабавно беше сформиран екип. Тук бяха два полицейски автомобила, в единия бях и аз”, каза Василева.

Момчето бе намерено край пътя за село Староселци - силно уплашено и обезводнено. 

От полицията заявиха, че са докладвали материалите по случая на прокуратурата, която трябва да прецени има ли данни за извършено нарушение или престъпление и какви действия да бъдат предприети.

Междувременно от фирмата превозвач заявиха, че момчето само е слязло от автобуса, след като било установено, че картата му е изтекла. По думите на превозвача шофьорът не го е принуждавал да напуска автобуса. 

Следете новините ни в :
Най-важното
Всички новини
Най-четени Най-нови
За писането на коментар е необходима регистрация.
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

4057

3

IvoIvo

07.08 2026 в 11:55

Без думи просто!!!!!! Тозиииии!!!!

3360

2

pr07ecH70r

07.08 2026 в 11:44

Какво значение има дали е с потребности или не?!? Да оставиш някой на тоя пек и дори да не се обърнеш да го погледнеш си е повече от нечовечно! Българите са животни! Животни са от 45-та година насам. Хората измряха или избягаха. Животните останаха и се размножиха. Последните месеци и новини само го потвърждават! Същата блатна измет като "кочината майка"!

2985

1

Джендо Джедев

07.08 2026 в 10:55

Искрено се надявам шОферът да не може повече да се погледне в огледалото. Но такива гьонсурати обикновено не само, че не се срамуват от постъпките си, но се и гордеят с тях.
 
X

Още кадри от Петрохан: Хлябът, който е останал неизпечен