50 лева великденска добавка ще гласува днес кабинетът за пенсионерите с по-ниски пенсии.
Добавка ще получат близо 700 000 пенсионери, които живеят под линията на бедност. За целта ще бъдат отелени 35 милиона лева, каза преди началото на правителственото заседание премиерът Росен Желязков.
„Независимо от всички недобронамерени коментари по тази тема, държа да уверя нашите сънародници, че това е знак на съпричастност, който не правителството и държавата, а българското общество прави, за да бъдат посрещнати светлите Великденски празници“, каза министър-председателят преди началото на днешното заседание на кабинета.
Добавка ще получат 687 000 души, които получават пенсия до линията на бедност от 638 лв.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
3115
1
02.04 2025 в 11:45
За МВР 50% увеличение на заплатите а за пенсионера трохи и подаяние!
Те сами си го избраха.
ПП-ДБ им вдигнаха пенсиите с 50% но българския пенсионер не иска пенсия, той иска да се подиграват с него!
Робска психика... !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци