Общината в Пловдив се готви да разгледа повече от 50 проекта за саниране на сгради по ОП “Региони в растеж“ на обща стойност 18 милиона лева, съобщи БНР.
Кметът Иван Тотев коментира, че ще бъде обърнато специално внимание на културната инфраструктура, паметниците на културата, сгради в зони за въздействие и ансамбли в централната градска част и Капана.
Той изтъква, че вече доста са желаещите в града да санират сградите си с европейски пари. Те обаче могат да участват догодина, ако отново бъде осигурено финансиране от държавната програма.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец